Nieoficjalne Forum Joanny Trzepiecińskiej

Nieoficjalne forum Joanny Trzepiecińskiej!

Ogłoszenie

Witamy na forum Joanny Trzepiecińskiej!

#1 2008-01-03 09:03:04

magpierce

Administrator

Zarejestrowany: 2007-12-04
Posty: 461
Punktów :   

Opinia o Jak oni śpiewają

Tak sobie myślę, że niektóre osoby z Jak oni śpiewają, gdyby miały taki głos jak Pani Joanna, by już dawno uznały się za wielkie gwiazdy naszej sceny muzycznej. Oglądałam jakieś programy, w których Korwin-Piotrowska oceniała różne "gwiazdy". Ona często przegina, ale to był niezły ubaw. Powiedziała, że ten program kreuje "miernoty", mając na myśli Włodarczyk i Liszowską. Nie wiem, co o tym sądzicie, ale ja ich płyt raczej nie kupię. Nikt nie twierdzi, że nie mają talentu, bo to nieprawda, ale dobrej muzyki to akurat można słuchać na płytach innych, zawodowych wokalistów. Prawda jest taka, że w tych czasach każdy może coś tam nagrać, wydać płytę, napisać książkę. Mnóstwo jest osób, które się na tym nie znają, a robią to tylko dla kasy. Z osób, kóre brały udział w programie, mogę kupić (i to zrobiłam ) płytę Pani Joanny, ewentualnie Pana Polka, chociaż uważam, że on nie ma aż tak wybitnego głosu jak się nad nim jurorzy zachwycali. Ma fajną barwę, taką bardzo ciepłą i tylko tego typu piosenki powinien śpiewać. Myślę, że jurorzy tego programu bardzo skutecznie mydlili ludziom oczy, czasem manipulowali ocenami przy występach Pana Polka czy Patricii Kazadi. Bo prawda jest taka, że naszemu narodowi słoń na ucho nadepnął, nie ma słuchu, a jeśli tak, to bardzo słaby. A co do Patricii, to fajna dziewczyna, ale mnóstwo jest gwiazdeczek z takim aksamitnym głosem jak ona na rynku, które śpiewają jakieś tandetne pioseneczki popowe. Jak dla mnie w finale powinny być obie Joanny i myślę, że nawet obiektywnie patrząc, są najlepsze. Taka moja opinia. A jeżeli w trójce byli Pan Piotr, Patricia Kazadi i Joanna Liszowska, to patrząc na tę trójkę, przyznam, mimo że za nią nie przepadam, że jednak Liszowska zdecydowanie nad nimi góruje.  Co Wy na to?


http://images30.fotosik.pl/182/2ebb30895708d8e0med.jpg

Offline

 

#2 2008-01-03 10:11:11

kikay

Użytkownik

9151386
Skąd: berlin
Zarejestrowany: 2007-12-04
Posty: 141
Punktów :   
WWW

Re: Opinia o Jak oni śpiewają

Mnie w programie urzekł głos-boski Joasi T. I dla mnie ona jest wielką gwizdą sceny muzycznej Jak już wiele razy pisałam, nie sztuką jest zaśpiewać piosenkę podobnie do oryginalu, bo to wiadomo zawsze będzie "tania kopia" i nigdy lepsze. Jednak wiekszym wyzwaniem i o wiele trudniej jest zaśpiewać piosenkę we wlasnym stylu, pokazać swoją indywidualność, wrażliwość, odnaleźć się w piosence i "dać" słuchaczowi swoją duszę
Piotra Polka oraz Patricie tez bardzo lubię, jednak moją faworytką była i zawsze będzie ;D Joasia Trzepiecińska...
Co do jury to uważam, iż w tej edycji oceniali nieobiektywnie - nie zawsze, jednak często Krytykowanie "show" Joasi (np. Sing Sing) - chociaż było w dobrym guście i zachwycanie się Mikołajem Krawczykiem, np. przy piosence "Jesteś szalona".
Ale JOASIA dla nas i tak wygrała! Nagrala plytę z kolędami I miejmy nadzieję, że doczekamy sie na solową plytę.


[...] miłość po prostu jest

'Cały świat jest jak "Dirty Dancing" '

Offline

 

#3 2008-01-03 12:16:17

magpierce

Administrator

Zarejestrowany: 2007-12-04
Posty: 461
Punktów :   

Re: Opinia o Jak oni śpiewają

Brawo, a wiedziałam Kika, że coś takiego napiszesz. I popieram w 100%. A próbować śpiewać w sposób powszechnie znany, zawsze będzie gorszą od oryginału kopią. Nie może być inaczej.
Tyle jest tandetnych płyt na naszym rynku, zwłaszcza tych popowych gwiazdeczek, a taki świetny wokalista jak Janusz Szrom tak mało nagrywa solowo, a przecież jest znakomity.


http://images30.fotosik.pl/182/2ebb30895708d8e0med.jpg

Offline

 

#4 2008-01-03 13:19:57

magpierce

Administrator

Zarejestrowany: 2007-12-04
Posty: 461
Punktów :   

Re: Opinia o Jak oni śpiewają

A tak odnośnie tych ocen Korwin-Piotrowskiej, to chodziło o największe klapy roku, wtopy roku i inne tego typu nazewnictwa. Nigdzie tam oczywiście nie było Pani Joanny. No chyba, żeby się zabrali za stroje w programie Jak oni śpiewają. Bo ta sukienka od Cyganów to masakryczna była. Ale przecież Pani Joanna nie chodzi w tym czymś po ulicy, to można przyznać, że to było pod piosenkę, na jeden wieczór.


http://images30.fotosik.pl/182/2ebb30895708d8e0med.jpg

Offline

 

#5 2008-01-03 14:55:34

Constance Trentham

Administrator

Zarejestrowany: 2007-12-03
Posty: 345
Punktów :   

Re: Opinia o Jak oni śpiewają

Oglądałam to co ty Magpierce.
Zgadzam się z tą Panią Korwin-Piotrowską.
W Polsce na topie są sezonowe gwiazdy: Doda, Andrzejewicz itp.
Zaraz po nich znajdą się kolejne, a je bedą wyśmiewać tak jak np. Blog 27 czy Mandarynę, którą niegdyś tak ubóstwiano.
Co do JOŚ.
Dla mnie pani Joasia jest wygraną, bo śpiewała jako jedyna sercem, to było widać.
Bo jak napisała Kikay, nie jest sztuką wyjśc i zaśpiewać tak samo, bo to każdy głupi umie, tylko odnaleźć utwór w sobie.
Płyty laureatki II edycjii nie zakupię, gdyż nie słucham w ogóle popu ani tym podobnych.
Jestem zwolenniczką klasyki oraz piosenki aktorskiej.

Co do sukienki tej czerwonej falbaniastej...
Oj fakt makabryczna była...
Taka "łu!"


"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo,
ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba,
odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."

Offline

 

#6 2008-01-03 15:10:49

kikay

Użytkownik

9151386
Skąd: berlin
Zarejestrowany: 2007-12-04
Posty: 141
Punktów :   
WWW

Re: Opinia o Jak oni śpiewają

Miło mi Magpierce.
A co do naszych "gwiazd(ek) sceny muzycznej", zwłaszcza popowych, to chyba nie trzeba komentować. Tak jak pisałaś, płytę nagrać może każdy, z playbacku śpiewać potrafi każdy, a prawdziwy talent ma niewiele gwiazd, a szkoda!
Pan Janusz powinien nagrać płytę (jeżeli Pan to przeczyta - to czekamy wszyscy na solową płytę ), ponieważ ma naprawdę świetny, mocny głos, a piosenki wykonywane przez niego są cudowne i bardzo przyjemnie sie słucha...nie jestem jakąś znawczynią muzyki, jednakże uwielbiam muzykę, jakiś słuch mam i wiem kiedy ktoś falszuje, a kiedy nie.
A ubiorów to chyba uczestnicy sobie sami nie wybierają.


Wlasnie dzisiaj przeczytalam, iż Pan Janusz nagra (czy tez już nagrywa) solową płytę "Pełną Gębą".   Gratulujemy i czekamy.

Ostatnio edytowany przez kikay (2008-01-04 18:00:21)


[...] miłość po prostu jest

'Cały świat jest jak "Dirty Dancing" '

Offline

 

#7 2008-01-03 16:53:53

Constance Trentham

Administrator

Zarejestrowany: 2007-12-03
Posty: 345
Punktów :   

Re: Opinia o Jak oni śpiewają

A pan Janusz...
Piękny głos...
Phi najpiękniejszy w Polsce moim skromnym zdaniem...
Do nocy tej...


"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo,
ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba,
odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."

Offline

 

#8 2008-01-05 11:56:28

magpierce

Administrator

Zarejestrowany: 2007-12-04
Posty: 461
Punktów :   

Re: Opinia o Jak oni śpiewają

kikay napisał:

Wlasnie dzisiaj przeczytalam, iż Pan Janusz nagra (czy tez już nagrywa) solową płytę "Pełną Gębą"   Gratulujemy i czekamy

Też to info widziałam, chyba na stronie internetowej Pana Janusza. Fajnie, fajnie.


http://images30.fotosik.pl/182/2ebb30895708d8e0med.jpg

Offline

 

#9 2008-01-05 11:58:48

Akacja

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-09
Posty: 179
Punktów :   

Re: Opinia o Jak oni śpiewają

Korwin-Piotrowska miałaby 100% racji, gdyby JOŚ wygrał Łukasz Płoszajski/ Mikołaj Krawczyk, a że wygrała Włodarczyk i Liszowska to tak źle nie jest, ładnie śpiewają, szkoda że w takich programach ludzie głosują, a nie specjaliści. Pani Joasia byłaby w finale.

Offline

 

#10 2008-01-05 12:26:27

Constance Trentham

Administrator

Zarejestrowany: 2007-12-03
Posty: 345
Punktów :   

Re: Opinia o Jak oni śpiewają

Nie byłaby.
Jurorzy w II edycji byli mało obiektywni.
Czepiali się pani Joanny jak nic.
A to kwadratowy angielski, a to zła interpretacja.


"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo,
ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba,
odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."

Offline

 

#11 2008-01-12 00:22:35

Akacja

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-12-09
Posty: 179
Punktów :   

Re: Opinia o Jak oni śpiewają

Uczciwi jurorzy mam na myśli oczywiście.

Offline

 

#12 2008-01-19 17:02:24

Constance Trentham

Administrator

Zarejestrowany: 2007-12-03
Posty: 345
Punktów :   

Re: Opinia o Jak oni śpiewają

Najgorsza Górniak.
Zapendowska była sprawiedliwa w I a w II...


"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo,
ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba,
odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."

Offline

 

#13 2008-02-21 19:41:21

aaneczka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 200
Punktów :   

Re: Opinia o Jak oni śpiewają

Tak a propos "Jak oni śpiewają" - będzie ktoś z Was oglądał III edycję? Widziałam gdzieś w necie listę uczestników i, szczerze mówiąc, nie wydaje mi się, żeby była interesująca... Jestem tylko ciekawa jak śpiewa pani Grażyna Szapołowska, zresztą jakoś ciężko mi wyobrazić sobie ją w tym programie... Zdaje się, że pierwszy odcinek 8 marca.


"Szczęśliwi ci, którzy widzą piękno w miejscach zwykłych, tam, gdzie inni niczego nie widzą!
Wszystko jest piękne, wystarczy tylko umieć dobrze spojrzeć."

Offline

 

#14 2008-02-21 20:00:47

magpierce

Administrator

Zarejestrowany: 2007-12-04
Posty: 461
Punktów :   

Re: Opinia o Jak oni śpiewają

Też sobie Jej nie wyobrażam. Nawet nie wiedziałam, że śpiewa. Ale też jak usłyszałam, że Pani Joanna ma wziąć udział w II edycji, to myślałam, że to żart. Nie przypuszczałam, że się zgodzi wziąć udział w czymś takim (chociaż już to lepsze, niż jakby miała jeździć na łyżwach czy coś takiego ). No więc oglądałam tę II edycję. Ale pierwszej nie oglądałam prawie wcale, szczerze. A co do trzeciej, to raczej mnie nie interesuje. Zresztą marnować sobotnie wieczory na taki program, kiedy w klubach najciekawsze imprezy.


http://images30.fotosik.pl/182/2ebb30895708d8e0med.jpg

Offline

 

#15 2008-02-21 21:19:59

aaneczka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-02-04
Posty: 200
Punktów :   

Re: Opinia o Jak oni śpiewają

Ja właśnie ze względu na panią Joasię II edycję zaczęłam oglądać. Pierwszej  to tylko kilka ostatnich odcinków widziałam. A do III to już chyba nie mieli kogo wybrać... Na YouTubie się obejrzy, co oni tam będą wyprawiali.


"Szczęśliwi ci, którzy widzą piękno w miejscach zwykłych, tam, gdzie inni niczego nie widzą!
Wszystko jest piękne, wystarczy tylko umieć dobrze spojrzeć."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora